Historie
od roku 1902
Kvalita
ruční výroba
Design
designér H. P. Person
Zeptat se

Pravidla výroby

Pět základních pravidel výroby seker

 

Vycházejíce ze starých, často zapomenutých dovedností a postupů, vyvinuli kováři z Gränsfors Bruks ve spolupráci s designérem Hansem Petrikem Personem sekery, které jsou technikou, formou a funkcí přizpůsobeny dnešnímu ručnímu kácení stromů.

Sekery z Gränsfors Bruk se vyrábí podle následujících pěti základních pravidel:
  1. Sekera je tak dobrá jako její kovář. Nefalšovaný, ukovaný povrch je zárukou odborných znalostí kováře a kvality sekery.
  2. Rozumnou výrobou se spotřebovává méně přírodních rezerv a dokonce se i zvyšuje kvalita a životnost sekery. Delší životnost přispívá také ke snížení čerpání přírodních rezerv a vzniklého odpadu.
  3. Nepotřebné leštění, natírání a upevňování topůrka epoxem odpadá. Tímto se zlepšuje pracovní prostředí a snižuje znečištění životního prostředí.
  4. Máme odpovědnost za „absolutní kvalitu“. Tím rozumíme pracovní prostředí, odpovědnost za výrobky, ohled na přírodu a ostatní lidi jako i etiku a krásu.
  5. Obsáhlé znalosti o výrobku zvyšují jeho hodnotu. Proto je důležité se o sekerách informovat, v knize seker a muzeu seker. Tato kniha seker je integrovanou součástí sekery.